Czech English German

Kontakt

DIAMOND CZECH PONY

Straškov 32

Straškov - Vodochody 411 84

 

Ing. Michaela Pavlisová

tel: +420 775 177 102

 

Zdeněk Pavlis 

tel: +420 602 177 112

e-mail: u.ryzacka@gmail.com

HŘEBCI

V našem chovu využíváme excelentního hřebce plemene connemara Diamanta 424. Jeho původní                             předkové pochází z Irska, on byl zakoupen ze známého německého chovu p.Dorflera. Na základě vlastní výkonnosti byl zařazen do akceleračního programu plemenné knihy českého sportovního ponyho. A samozřejmě je využíván v čistokrevném chovu connemara.

 

 

 

Podmínky připouštění :

Vyšetření klisny

Klisny se vyšetřují především před živým připouštěním; v případě inseminace toto vše odpadá. Pokud proto povezete budoucí matku ke hřebci, počítejte s tím, že jeho majitel či držitel bude po vaší klisně chtít "oficiálně" nařízené vyšetření a navíc si může sám stanovit ještě další vyšetření nebo zpřísnit oficiální podmínky. Pokud se majitel klisny rozhodne připouštět a má vybraného hřebce, je potřeba se dopředu spojit s majitelem a zjistit konkrétní podmínky.

Podle metodiky kontroly zdraví SVS se u klisen vyžaduje:

  • Nakažlivý zánět dělohy (CEM), a to 2x v intervalu 14 dnů u klisen poprvé zařazených do plemenitby nebo jalových z předchozí sezóny a u klisen po roční reprodukční pauze. Vyšetření se provádí ze vzorku stěru a výtěru odebraných z predilekčních míst sliznice (děložního krčku a klitorisu). Stejné vyšetření se provádí i u klisen zapuštěných dodatečně zjištěnými pozitivními hřebci a u klisen po zmetání, kdy se první odběr provede bezprostředně po zmetání. U klisen s hříbaty při první poporodní říji se toto vyšetření obvykle nepožaduje.

Dále platí i pro klisny přivezené k připouštění veterinární předpisy pro přemisťování koní:

  • Infekční anémie koní (AIE), a to určené serologické vyšetření s negativním výsledkem ne starší 12 měsíců.
  • Platné očkování proti chřipce koní, většinou nejpozději 7 dní před příjezdem klisny. 
  • Vyšetření na EVA ( equinní virovou arteritidu )
  • platné očkování na herpes virus

 

Kontakt

DIAMOND CZECH PONY
Straškov 32
Straškov - Vodochody 411 84

Ing. Michaela Pavlisová
tel: +420 775 177 102

Zdeněk Pavlis 
tel: +420 602 177 122

e-mail:
u.ryzacka@gmail.com