Czech English German

Kontakt

DIAMOND CZECH PONY

Straškov 32

Straškov - Vodochody 411 84

 

Ing. Michaela Pavlisová

tel: +420 775 177 102

 

Zdeněk Pavlis 

tel: +420 602 177 112

e-mail: u.ryzacka@gmail.com

Aktuality

5.česká výstava ČSP a CONNEMARA pony Straškov 2021

Dne 25.9.2021 se ve Straškově konal již 5.ročník výstavy ČSP a connemara pony. Náš chov reprezentovalo několik pony / ČSP i connemara /.

Nejlepšího umístění dosáhla klisnička DIAMONDCZECH GINGER narozená letos klisně Diamond´s Rose - Diamant 424  x Coer Noble. Ve výstavě ČSP získala titul Vícešampiona výstavy a postoupila do boje o celkového vítěze výstavy. Zde tato 5 - ti měsíční klisnička získala titul SUPREME vícešampion 5.české výstavy pony Straškov 2021 / o titulu společně rozhodli Doc.Maršálek a p.Tuula Pyoria /.


 


 Skvěle si vedla i naše chovná connemara klisna KILPATRICK ROSE *2007 / Kilpatrick Cuisle x Spiddal Playboy / , která získala titul OVERALL vícešampion 3.české výstavy connemara pony, kterou posuzovala p.Tuula Pyoria.


V kategorii 1- 2 letých connemara pony se představili všicni 3 naši mladí ...

jako Šampiona třídy zvolila p.Tuula Pyoria 2-letého hřebce DIAMONDCZECH  FULL MOON *2019 / Kilpatrick Rose x Diamant 424 / z našeho chovu

.... Vícešampionkou třídy se stala 2 - letá klisnička z našeho chovu  DIAMONDCZECH  SPICY  REBEL *2019 / Skaergarden Spicy Love  x Diamant 424 /

 

jako třetí se představila roční klisnička zakoupená z Irska CORNFIELD  CHRISTINE  *2020 / Tempo Active Atlas x  Heather Valley Cristal /


Vícešampionkou třídy 1-2 letých ČSP pony se stala loňská klisnička DIAMONDCZECH  SILKY *2020 / Belle´s Rozetta x Coer Noble /

 


 

Dále se za náš chov představily klisny Skaergardens Spicy Love * 2015 / Skaergardens Secret Love x WM Delaneys /

Cashel Hill Lass *2015 / Dun Sheeba x Caherlistrane Bay / a její hřebeček DIAMONDCZECH  BUDDY *2021 po Diamant 424 - titul Vícešampion třídy hříbat

Diamond´s Cailin Connemara *2018 / Kilpatrick Rose x Glenmore Mirah Patrick /


Dále se výstavě za plemeno ČSP představili Diamond´s Beauty, Diamond´s Dark, Diamond´s Tiny a Diamond´s Revita jednak ve výstavě , ale i v speciálních výstavních třídách - open ridden a mladý vystavovatel. V open ridden nenašel přemožitele čtyřletý Diamond´s Dark s Terkou Brůžovou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový rok 2021

 

Rok 2021 je před námi .... hodně práce s mladými poníky, očekávání nových přírůstků ..... každodenní práce a k tomu budování nového výběhu, na kterse určitě těší hlavně naše poníkovská mládež :-).

  

 

DC Full Moon a WM Keith
Sk.Spicy Love

Nové connemara :-) přírustky v naší stáji

S myšlenkou rozšířit krev v našem malém connemara chovu jsme si pohrávali již delší dobu. Při našem hledání jsme poznali opět skvělé irské chovatele - díky hřebci Bunowen Paddy, který v současné době působí v chovu Petera a Fiony Grimas, jsme se seznámili s jejich rodinným chovem. Malý Franklin pochází právě od jejich skvělé klisny Copperbeech Polly. Od Briana O´Rourka jsme zakoupili chovnou klisnu / s mohutnými klouby a kostmi :-) / Arbdear Mavis a klisničku po hřebci Tempo Active Atlas - Cornfield Christine . Po velkých problémch s dopravou v době brexitu se všichni 3 poníci dostali v lednu 2021 konečně k nám  do nového domova.

 

 

Copperbeech Franklin

 

COPPERBEECH FRANKLIN *2020 / Copperbeech Polly x Bunowen Paddy/ connemara hřebeček

 

Ardbear Mavis

 

ARDBEAR MAVIS *2013 / Ardbear Belle x Moorland Snowy River  / connemara klisna 

 

 

 

Cornfield Christine

 

 

CORNFIELD CHRISTINE *2020 / Heather Valey Cristal x Tempo Active Atlas / connemara klisna

 

Pony výstava - Straškov 2020

Výstava pony ve Straškově 2020 dopadla pro náš chov skvěle .
 
Šampionem výstavy ČSP se stala letošní klisnička DIAMONDCZECH SILKY  – nar.2020, hnědka, ČSP / Coer Noble - německý jezdecký pony x Belle´s Rozetta, WPBr, po Aester El Nino/  a vícešampionem tříletá  DIAMOND´S TINY – nar.2017, hnědka, ČSP, kl. / 1901 Diamant 424, connemara  po Diamond Rum x Molenhorn's Revita po Bjirmen's Wytse/.
Ve výstavě connemara pak skvěle reprezentovala naše klisna CASHEL HILL LASS – nar.2015, hnědka, connemara / Caherlistrane Bay x Dun Sheeba /, chovatele Mr.Conroy z Irska, která v kategorii pure connemara získala titul vícešampona. Předvedení našeho nadějného 1,5 rok starého connemara hřebce
DIAMOND´S FULL MOON – nar.2019 / 1901 Diamant 424, connemara po Diamond Rum x Kilpatrick Rose /bohužel trošičku nevyšlo podle představ. Nicméně nás přesvědčil o tom, že máme doma opravdu velmi kvalitního hřebečka.
 
Velkým překvapením se stal partbred connemara z našeho chovu 3-letý valach DIAMOND´S DARK - tm.hnědák, ČSP, val. / 1901 Diamant 424, connemara po Diamond Rum x 3/648 Sissi, ČSP /, který vybojoval titul Supreme šampion výstavy pony Straškov 2020 .
 
Za skvělými výsledky našeho chovu stojí v první řadě kvalitní chovné klisny, Diamant 424 a celá parta, která nám s prezentací našeho chovu pomáhá -  Maruška, Péťa, Terka a Míša
 
 
 
 
 
 

Letošní hříbátka 2020

Letošní rok byl pro náš chov pestrý. Klisně Belle´s Rozetta se po připuštění inseminací DRT hřebcem Coer Noble narodila nádherná klisnička DC SILKY. Connemara klisna Kilpatrick Rose s Diamantem 424 nám nadělili kopii loňského hřebečka DC Full Moon - tentokrát DC Spirit. Jako poslední na svět přivedla svého hřebečka DC Williama klisn ČSP Sissi - otcem je opět Diamant 424.

 

Přírustek do naší stáje - WIRTHSMÜHLE KEITH - *29.4.2019

Jsme šťastní, že jsme náš chov mohli  rozšířit o výjimečného hřebečka z německého chovu p.Angeliky Wolf. Do naší stáje přijel 10.11.2019.

WM Keith je synem skvělé connemara klisny, která je matkou známého WM Delaneys/ https://www.allbreedpedigree.com/wirthsmuehle+delaneys po Diamond´s Shamrock/ . WM Keith nás ohromil svým pohybem a neskutečným charakterem - klidem.

 

Keith in 2020

WIRTHSMUEHLE KEITH - *2019

 

https://www.allbreedpedigree.com/wirthsmuehle+keith

 

m: Norlunds Primrose                                                                                                                                     o: Kilduffahoo II

3.česká výstava ČSP - Straškov

Již potřetí se ve Straškově setkali pony plemene ČSP. Představili se pony ve 4 kategoriích.

Diamond´s Tiny

 Z našeho chovu se předvedlo celkem 6 pony. V kategorii 1-2letí naše 2 letá klisna Diamond´s Tiny ( m:Molenhorn´s Revita, o: Diamant 424 ). V kategorii 3-letí a starší klisny a valaši nejvíce zaujala klisna Diamond´s Rose / m.:Belle ´s Rozetta, o: Diamant 424 /. Obě tyto klisny jao vítězové svých kategorií postoupily s ostatními šampiony a vícešampiony kategorií do celkového šampionátu, kte Tiny získala titul Šampiona ČSP a Rose titul vícešampiona :-)

Diamond´s Tiny Diamond´s Rose

Stránky

Kontakt

DIAMOND CZECH PONY
Straškov 32
Straškov - Vodochody 411 84

Ing. Michaela Pavlisová
tel: +420 775 177 102

Zdeněk Pavlis 
tel: +420 602 177 122

e-mail:
u.ryzacka@gmail.com